Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 22 Kwiecień 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Szkolne Koło Wolontariatu w Piasku

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku od kilku lat działa Szkolne Koło Wolontariatu. W tym roku szkolnym wolontariusze oprócz podstawowych działań biorą udział w grze POLICHROM – ZAGRAJ W WOLONTARIAT, organizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach.

W ostatnim czasie wolontariusze zdziałali wiele dobrego. W piątek, czwartego listopada, udali się do Domu Kulejących Aniołów w Piasku, gdzie pomagali podopiecznym Stowarzyszenia w pracach ogrodowych: grabili liście, podlewali kwiaty i pielili. Po zakończonych porządkach zostaliśmy zaproszeni na ciepłą herbatę. Wizyta ta była dla wszystkich dobrą lekcją współpracy i integracji. Z kolei pierwszego listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, już po raz piąty wolontariusze wzięli udział w kweście na rzecz Hospicjum św. Ojca Pio, która odbyła się na cmentarzu komunalnym w Piasku. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu mają
w pamięci również tych, których już z nami nie ma. Końcem października wyruszyliśmy na cmentarz, aby uporządkować zaniedbane i opuszczone groby oraz zapalić na nich znicze.

Okres przedświąteczny to dla wolontariuszy także intensywny czas. Włączamy się w wiele akcji charytatywnych oraz podejmujemy współpracę z różnymi instytucjami.

W najbliższym czasie, tj. siódmego grudnia, odbędzie się w szkole kiermasz słodkości dla uczniów, a dziewiątego grudnia będzie można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez podopiecznych i opiekunów Domu Kulejących Aniołów.

Przed wolontariuszami jeszcze wiele akcji, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych działań poprzez stronę internetową szkoły: http://zsp10.pless.pl.

 

 

Iga Trębacz, Marta Kiecok, Anna Homa

 

Głosowanie dla Piasku - Pszczyński Budżet Obywatelski Edycja 2022

Od dziś rusza głosowanie do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego EDYCJA 2022. W tegorocznej edycji zgłoszone zostały dwa projekty lokalne dotyczące naszej miejscowości:

2/ /PIASEK/ Remont nawierzchni boiska asfaltowego na terenie obiektu sportowego „Orlik” w Piasku

W ramach projekty ma zostać wykonujące następujące zadania:

Projekt zakłada wykonanie remontu nawierzchni boiska asfaltowego na terenie obiektu sportowego „ORLIK” w Piasku i zastąpienie nawierzchnią bezpieczną.

 

oraz 

 

18/ /PIASEK/ W Piasku – wspólnie możemy więcej

W ramach projekty ma zostać wykonujące następujące zadania:

Serce Wsi – modernizacja wiaty, zamknięcie obiektu doprowadzenie wody i prądu, zakup kontenera sanitarnego (ubikacje) nasada drzew.

KS Czarni Piasek – zakup piłkochwytów i sprzętu sportowego

OSP Piasek – zakup sprzętu: przyczepa, pompa szlamowa lekkie piły spalinowe, ubrania specjalne

Na zadania lokalne możemy oddać tylko jeden głos na jedno z powyższych zadań.

 

Dodatkowo możemy oddać jeden głos na projekt ogólnogminny dotyczący naszej miejscowości:

1/ /OGÓLNOGMINNY/ Wykonanie podbudowy na parkingu przy gminnym cmentarzu komunalnym – etap I

Głos można oddać tutaj: (w terminie 20 wrzesień do 3 października)

https://budzet.pszczyna.pl/oddaj-glos

lub na kartach do głosowania które będą dostępne:

Sklep Supersam Jabłońscy ul. Studzienicka 2 w dniach 20.09 – 02.10  w godzinach pracy sklepu  06:00 – 22:00

Przy Domu Parafialnym w Piasku ul. Dworcowa 23 w dniach 26.09 oraz 03.10. po każdej Mszy Świętej

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA

 

 

 

 

 

Punkt Spisu Powszechnego w Sołtysówce!

narodowy spis powszechny

W związku ze zbliżającym się końcem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021r. Gminne Biuro Spisowe w Pszczynie informuje, że w sołectwie Piasek utworzono mobilny punkt spisowy, który znajduje się w Sołtysówce.

Punkt będzie czynny w każdy wtorek i piątek w godzinach od 15.00- 17.00, oraz w każdą środę i czwartek w godzinach od 9.00-12.00 .

Na spotkanie z rachmistrzem należy przygotować m.in. następujące informacje : numery PESEL wszystkich mieszkańców spisywanego lokalu, ich wykształcenie, powierzchnię użytkową lokalu, rok oddania budynku do użytku. 

Czytaj więcej: Punkt Spisu Powszechnego w Sołtysówce!

Dożynki gminne 2021 w Piasku

dozynki gminne piasek 2021

Wszystkich mieszkańców zapraszamy do udziału w Dożynkach Gminnych, które w tym roku odbędą w Piasku w sobotę 28 sierpnia.

Uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godz. 14.00 w kościele parafialnym a następnie przeniosą korowodem na teren boiska Czarnych Piasek przy ul. Słowackiego 22.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym tradycyjnym wydarzeniu.

 

Czytaj więcej: Dożynki gminne 2021 w Piasku

Profilaktyka 40 PLUS

1 lipca ruszył program „Profilaktyka 40 PLUS”, zniesiono limity do specjalistów

Każdy Polak powyżej 40 roku życia może bezpłatnie wykonać pakiet badań diagnostycznych. By zwiększyć dostępność do lekarzy specjalistów, zostały zniesione limity przyjęć.

więcej informacji: 

http://www.gov.pl/profilaktyka

Pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące dotacji na instalacje fotowoltaiczne w ramach projektu „Słoneczna Gmina Pszczyna Etap I ”

Zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjne wszystkich zainteresowanych dotacjami na instalacje fotowoltaiczne w ramach  projektu „Słoneczna Gmina Pszczyna- Etap I” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Spotkanie odbędzie się 12 lipca w godzinach od 15 do 17  w Pszczyńskim Centrum Kultury , ul. Piastowska 1, sala widowiskowa (wejście od ul. Bankowej). Podczas spotkania zaprezentowane zostaną założenia projektu oraz zasady i terminy dotyczące naboru do programu.  Spotkanie ma charakter informacyjny i nie oznacza uruchomienia naboru wniosków o przyznanie grantu.

Spotkanie w ścisłym reżimie sanitarnym (limit 180 osób , obowiązek maseczek i dystansu społecznego)  poprowadzą przedstawiciele Operatora Projektu - firmy REVITAL-INVEST sp. z o.o., tel. 600310766.

 

Serdecznie zapraszamy.

Bezpłatna pomoc prawna

W jaki sposób skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej? Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego bez wychodzenia z domu mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy adwokatów i radców. Wystarczy, że zadzwonią i umówią się na poradę prawną. W trakcie pandemii porady udzielane są telefonicznie. By skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu. W tym celu wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 32 449 23 78. 

Czytaj więcej: Bezpłatna pomoc prawna

Szczepienie psów 2021

Harmonogram szczepień przeciw wściekliźnie :

Piasek 1 maj 2021 (sobota)

11:00 - 13:30 - koło kółka rolniczego (scena obok OSP)

14:00 - 15:00 - ul. Leśna koło przejazdu kolejowego

15:30 - 17:00 - koło boiska Czarnych Piasek

Prosimy o przestrzeganie zasad postępowania w czasie pandemii koronowirusa

- przyjście w maseczce 

- zachowanie co najmniej 1,5 m odstępu

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia.

Dlaczego spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich? 

Bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz  podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw. 

Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej. 

 Informacje statystyczne pozyskane dzięki spisowi ludności, konieczne do złożenia wniosków i sporządzenia studiów wykonalności projektów lub do stworzenia biznesplanów, wykorzystują przedsiębiorcy oraz beneficjenci funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO). 

Wysokość dotacji unijnych oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim zależą m.in. od liczby mieszkańców, określonej wynikami ostatniego spisu. 

To wydarzenie ma znaczenie dla nas wszystkich! 

Wejdź na spis.gov.pl i spisz się przez Internet! 

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia. 

ul. Wolności

Uwaga Mieszkańcy ul. Wolności w Piasku

Ważny komunikat 

◀️Poniżej link do wstępnej koncepcji rozbudowy ul. Wolności????

https://pszczyna.home.pl/udostepnienia/wolnosci.zip

◀️Projekt będzie obejmował wykonanie jezdni o szerokości 4,5 m (z poszerzeniami na łukach), pobocza obustronne po 0,75 m każdy. Jezdnia będzie ograniczona krawężnikami najazdowymi (tak aby w przyszłości mieszkańcy mogli wykonać nowy zjazd lub przebudowę istniejącego bez naruszenia jezdni i krawężników)????????

◀️Na rysunku zaznaczono zjazdy które zostaną wykonane z takiego samego materiału jak obecnie, ale tylko w zakresie niezbędnym do dopasowania ich wysokości i długości do nowej jezdni.

◀️Prosimy aby Państwo wysyłali swoje uwagi do dnia 9 kwietnia br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

◀️Uwagi wysłane po tym terminie nie będą mogły być uwzględnione.

????W przypadku konieczności pomocy administracyjno - formalnej (wydrukowania części projektu, technicznego przekazania uwag itp.) służymy Państwu pomocą i prosimy o kontakt: ☎️

Barbara Psik  tel. 601 477 177

Andrzej Mańka tel. 781 756 000

Dodatkowy odbiór popioły

Urząd Miejski wyznaczył dodatkowe terminy odbioru popiołu w marcu

23.03.2021 

Piasek ulice: Azalii, Al. Dębowa, Forsycji, Gajowa, Hortensji, Jaśminów, Jasna, Kochanowskiego, Kolejowa, Leśna, Magnolii, Mickiewicza, Paderewskiego, Słowackiego, Sucharskiego, Szkolna, Tuwima.

24.03.2021

Piasek ulice: Dworcowa, Katowicka, Korfantego, Ogrodowa, Osiedlowa, Osowiec, Podleśna, Polna, Powstańców Śląskich, Rodzinna, Sikorskiego, Słoneczna, Studzienicka, Wolności.

Wiosenna zbiórka wielkich gabarytów 2021

Wiosenna zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Piasku:

09.03.2021 wtorek PIASEK (na wschód od Alei Dębowej), OŚ. POLNE DOMY bez ul. Bieruńskiej, Pionierów, Braci Jędrysików, Studzienickiej, Żeglarskiej

10.03.2021 środa PIASEK (na zachód od Alei Dębowej, Aleja Dębowa)

 

Podczas zbiórki zbierane będą wyłącznie następujące rodzaje odpadów:

stare meble, wersalki, fotele, krzesła, wózki dziecięce, itp.

zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny (kompletny).

Odpady muszą zostać wystawione przed posesję w dniu zbiórki najpóźniej do godz. 7.00.

Przypominamy, iż do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się następujących odpadów:

opon, styropianu, wełny mineralnej, odpadów poremontowych, gruzu, worków po nawozach, okien, drzwi, opakowań po chemikaliach, olejach czy truciznach, odpadów zielonych (gałęzie, trawa, liście), armatury łazienkowej.

Odpady te nie będą zbierane!

http://gospodarkaodpadami.pszczyna.pl/wp-content/uploads/2021/02/Odpady-wielkogabarytowe.WIOSNA2021.pdf

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj