Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 17 Czerwiec 2021    |    Imieniny: Albert, Laura, Adolf

Bezpłatna pomoc prawna

W jaki sposób skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej? Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego bez wychodzenia z domu mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy adwokatów i radców. Wystarczy, że zadzwonią i umówią się na poradę prawną. W trakcie pandemii porady udzielane są telefonicznie. By skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu. W tym celu wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 32 449 23 78. Nieodpłatna pomoc prawna oraz poradnictwo obywatelskie są udzielane mieszkańcom, których nie stać na prawnika. Z bezpłatnych porad mogą skorzystać także przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy w ostatnim roku nie zatrudniali żadnych pracowników. Mieszkańcy mogą również korzystać z oferty jednostek nieodpłatnego poradnictwa. Można w nich uzyskać bezpłatne porady rodzinne, psychologiczne i pedagogiczne oraz z zakresu pomocy społecznej, praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy i prawa podatkowego. Porady udzielane są także w sprawie rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień, przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz w ramach interwencji kryzysowej bezrobotnym i osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Organizatorem pomocy prawnej jest powiat pszczyński. Zadanie finansowane jest ze środków budżetu państwa.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Pszczynie)

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa oraz harmonogram pracy punktów dostępne są na stronie BIP Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz na stronach Gmin powiatu pszczyńskiego.

 

Szczepienie psów 2021

Harmonogram szczepień przeciw wściekliźnie :

Piasek 1 maj 2021 (sobota)

11:00 - 13:30 - koło kółka rolniczego (scena obok OSP)

14:00 - 15:00 - ul. Leśna koło przejazdu kolejowego

15:30 - 17:00 - koło boiska Czarnych Piasek

Prosimy o przestrzeganie zasad postępowania w czasie pandemii koronowirusa

- przyjście w maseczce 

- zachowanie co najmniej 1,5 m odstępu

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia.

Dlaczego spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich? 

Bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz  podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw. 

Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej. 

 Informacje statystyczne pozyskane dzięki spisowi ludności, konieczne do złożenia wniosków i sporządzenia studiów wykonalności projektów lub do stworzenia biznesplanów, wykorzystują przedsiębiorcy oraz beneficjenci funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO). 

Wysokość dotacji unijnych oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim zależą m.in. od liczby mieszkańców, określonej wynikami ostatniego spisu. 

To wydarzenie ma znaczenie dla nas wszystkich! 

Wejdź na spis.gov.pl i spisz się przez Internet! 

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia. 

ul. Wolności

Uwaga Mieszkańcy ul. Wolności w Piasku

Ważny komunikat 

◀️Poniżej link do wstępnej koncepcji rozbudowy ul. Wolności????

https://pszczyna.home.pl/udostepnienia/wolnosci.zip

◀️Projekt będzie obejmował wykonanie jezdni o szerokości 4,5 m (z poszerzeniami na łukach), pobocza obustronne po 0,75 m każdy. Jezdnia będzie ograniczona krawężnikami najazdowymi (tak aby w przyszłości mieszkańcy mogli wykonać nowy zjazd lub przebudowę istniejącego bez naruszenia jezdni i krawężników)????????

◀️Na rysunku zaznaczono zjazdy które zostaną wykonane z takiego samego materiału jak obecnie, ale tylko w zakresie niezbędnym do dopasowania ich wysokości i długości do nowej jezdni.

◀️Prosimy aby Państwo wysyłali swoje uwagi do dnia 9 kwietnia br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

◀️Uwagi wysłane po tym terminie nie będą mogły być uwzględnione.

????W przypadku konieczności pomocy administracyjno - formalnej (wydrukowania części projektu, technicznego przekazania uwag itp.) służymy Państwu pomocą i prosimy o kontakt: ☎️

Barbara Psik  tel. 601 477 177

Andrzej Mańka tel. 781 756 000

Dodatkowy odbiór popioły

Urząd Miejski wyznaczył dodatkowe terminy odbioru popiołu w marcu

23.03.2021 

Piasek ulice: Azalii, Al. Dębowa, Forsycji, Gajowa, Hortensji, Jaśminów, Jasna, Kochanowskiego, Kolejowa, Leśna, Magnolii, Mickiewicza, Paderewskiego, Słowackiego, Sucharskiego, Szkolna, Tuwima.

24.03.2021

Piasek ulice: Dworcowa, Katowicka, Korfantego, Ogrodowa, Osiedlowa, Osowiec, Podleśna, Polna, Powstańców Śląskich, Rodzinna, Sikorskiego, Słoneczna, Studzienicka, Wolności.

Wiosenna zbiórka wielkich gabarytów 2021

Wiosenna zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Piasku:

09.03.2021 wtorek PIASEK (na wschód od Alei Dębowej), OŚ. POLNE DOMY bez ul. Bieruńskiej, Pionierów, Braci Jędrysików, Studzienickiej, Żeglarskiej

10.03.2021 środa PIASEK (na zachód od Alei Dębowej, Aleja Dębowa)

 

Podczas zbiórki zbierane będą wyłącznie następujące rodzaje odpadów:

stare meble, wersalki, fotele, krzesła, wózki dziecięce, itp.

zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny (kompletny).

Odpady muszą zostać wystawione przed posesję w dniu zbiórki najpóźniej do godz. 7.00.

Przypominamy, iż do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się następujących odpadów:

opon, styropianu, wełny mineralnej, odpadów poremontowych, gruzu, worków po nawozach, okien, drzwi, opakowań po chemikaliach, olejach czy truciznach, odpadów zielonych (gałęzie, trawa, liście), armatury łazienkowej.

Odpady te nie będą zbierane!

http://gospodarkaodpadami.pszczyna.pl/wp-content/uploads/2021/02/Odpady-wielkogabarytowe.WIOSNA2021.pdf

Informacja KERiI

Przypominamy, że w wyznaczonych godzinach poboru podatku w Sołtysówce nasi członkowie będą mogli wpłacić składki członkowskie na rok 2021.

Podatek od nieruchomości 2021 I rata

Informuję, że wpłaty I raty podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego będą przyjmowane w Sołtysówce przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa w dniach:

8 marzec od 14:00 do 18:00

9 marzec od 8:00 do 12:00

10 marzec od 14:00 do 18:00

11 marzec od 8:00 do 12:00

12 marzec od 14:00 do 18:00

15 marzec od 8:00 do 12:00

Informuję, że wpłat można dokonać również przelewem na wskazane indywidualne konto bankowe, które podane jest na decyzji podatkowej lub w kasie Urzędu Miejskiego.

Obwieszczenie Burmistrza

Obwieszczenie Burmistrza Pszczyny o przystąpieniu do sporządzania „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Pszczyna” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

http://www.pszczyna.pl/dla_mieszkancow/studium-uwarunkowan-i-kierunkow-zagospodarowania-przestrzennego-gminy-pszczyna-sporzadzane

https://bip.pszczyna.pl/lista/przystapienie-do-opracowania-studium

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – ODBLASKI ( NIE TYLKO) DLA ZAKOCHANYCH

Już w piątek zapraszamy na kolejną odsłonę akcji „ Świeć Przykładem”. Tym razem pojawimy się w pięciu punktach na terenie powiatu. Wspólnie z Radio Bielsko, Radio Express oraz lokalnymi mediami i portalami, będziemy rozdawać elementy odblaskowe, które znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa na drodze.

15:35 – 16:00 Piasek ulica Katowicka -  parking przy Ochotniczej Straży Pożarnej

https://pszczyna.policja.gov.pl/k19/informacje/aktualnosci/305382,Swiec-Przykladem-odblaski-nie-tylko-dla-zakochanych.html

Podatek od nieruchomości 2020 IV rata

Informuję, iż IV raty podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego będą przyjmowane w Sołtysówce przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa w związku z COVID-19 w dniach:

12 listopada (czwartek) godz.9.00 - 12.00

13 listopada (piątek) godz. 14.00 - 17.00

16 listopada (poniedziałek) godz. 9.00 - 12.00

Informuję, iż w/w wpłat można również dokonać w kasie Urzędu Miejskiego w godzinach pracy urzędu lub przelewem na wskazane indywidualne konto bankowe  które podane jest na decyzji podatkowej.

Sołtys Barbara Psik

Szczepienie psów 2020

SZCZEPIENIE PSÓW PRZECIWKO WŚCIEKLIŹNIE

PIASEK – 9 maja (sobota) 2020 rok

11.00 – 13.30 plac pomiędzy "Kaniówką" a OSP

14.00 – 15.00 ul. Leśna obok przejazdu kolejowego

15.30 - 17.00 koło boiska KS Czarni Piasek

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj