Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2024    |    Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

Kółko Rolnicze, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Pioskowianie

Kółko Rolnicze, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Pioskowianie
siedziba mieści się na ul. Katowicka 63 - Ośrodek Kultury "Kaniówka"

ZESPÓŁ OBRZĘDOWY "PIOSKOWIANIE"
Zespół powstał w 1993 roku przy Kole Gospodyń Wiejskich. Założyła go i prowadziła przez 15 lat ówczesna przewodnicząca koła Iwona Pinocy. W 2008 roku kierownikiem zespołu była Elżbieta Klimek. Obecnym kierownikiem „Pioskowian” jest Marian Marekwia, którego muzycznie wspiera Augustyn Wybrańczyk. Na początku działalności zespół tworzyły same kobiety, stąd też nosił nazwę „Pioskowianki”. Przełom w działalności nastąpił w 1995 roku, kiedy do zespołu dołączyli panowie. Wówczas zmienili nazwę na „Pioskowianie”. Zmianie uległ również repertuar, od tamtej chwili stali się zespołem obrzędowym, który odtwarza Piaskowskie obrzędy i zwyczaje oparte na pracy i zabawie ojców i dziadków. W swoim repertuarze mają takie inscenizacje jak: „Wieczór w Karczmie pod Dębami”, „Kolędowanie”, „Żniwówka”, „Zmowiny”.

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj