Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 24 Lipiec 2024    |    Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

Szkolne Koło Wolontariatu w Piasku

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piasku od kilku lat działa Szkolne Koło Wolontariatu. W tym roku szkolnym wolontariusze oprócz podstawowych działań biorą udział w grze POLICHROM – ZAGRAJ W WOLONTARIAT, organizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach.

W ostatnim czasie wolontariusze zdziałali wiele dobrego. W piątek, czwartego listopada, udali się do Domu Kulejących Aniołów w Piasku, gdzie pomagali podopiecznym Stowarzyszenia w pracach ogrodowych: grabili liście, podlewali kwiaty i pielili. Po zakończonych porządkach zostaliśmy zaproszeni na ciepłą herbatę. Wizyta ta była dla wszystkich dobrą lekcją współpracy i integracji. Z kolei pierwszego listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, już po raz piąty wolontariusze wzięli udział w kweście na rzecz Hospicjum św. Ojca Pio, która odbyła się na cmentarzu komunalnym w Piasku. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu mają
w pamięci również tych, których już z nami nie ma. Końcem października wyruszyliśmy na cmentarz, aby uporządkować zaniedbane i opuszczone groby oraz zapalić na nich znicze.

Okres przedświąteczny to dla wolontariuszy także intensywny czas. Włączamy się w wiele akcji charytatywnych oraz podejmujemy współpracę z różnymi instytucjami.

W najbliższym czasie, tj. siódmego grudnia, odbędzie się w szkole kiermasz słodkości dla uczniów, a dziewiątego grudnia będzie można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez podopiecznych i opiekunów Domu Kulejących Aniołów.

Przed wolontariuszami jeszcze wiele akcji, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych działań poprzez stronę internetową szkoły: http://zsp10.pless.pl.

 

 

Iga Trębacz, Marta Kiecok, Anna Homa

 

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj