Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 22 Kwiecień 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Helena Fuchs i Aniela Piesiur wyróżnione

wolontariusze5 grudnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W podziękowaniu za codzienny trud i ogromne zaangażowanie, w tym roku wolontariusze powiatu pszczyńskiego dnia 2 grudnia zostali zaproszeni na uroczystą ósmą galę do Pszczyńskiego Centrum Kultury. Wsród wyróżnionych znalazły się dwie mieszkanki Piasku Helena Fuchs i Aniela Piesiur

 


Wyróżnienia otrzymało 26 osób, które w różny sposób działają dobrowolnie i nieodpłatnie na rzecz innych.

 

Statuetki wręczyli Barbara Bandoła, starosta powiatu pszczyńskiego, Barbara Sopot-Zembok, zastępca burmistrza Pszczyny oraz Marcelina Leki, pomysłodawczyni gali oraz radna Rady Miejskiej w Pszczynie. Barbara Psik Sołtys Piasku oraz Radna Rady Miejskiej w Pszczynie z naszego sołectwa nominowała do nagrody „Wolontariusza Roku” dwie mieszkanki.

Wyróżnienie otrzymały Panie:


Helena Fuchs – członkini Zespołu Regionalnego Pioskowianie, Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich. Autorka scenariuszy obrzędów ludowych, działaczka na rzecz dziedzictwa i kultury Górnego Śląska - odwiedza lokalną szkołę, oprowadza najmłodszych po Izbie Regionalnej w Piasku i opowiada o śląskich tradycjach.


Aniela Piesiur – przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Piasku, działa na rzecz osób starszych i poszkodowanych, nigdy nie odmawia pomocy i skutecznie aktywizuje lokalnych seniorów przez spotkania i wyjazdy. Odznaczona Złotą odznaką za szczególne zasługi na rzecz Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Galę Wolontariatu uświetniły występy podopiecznych studia „VoicePless” oraz spektakl „Świynto Wilijo” przygotowany przez uczniów PZS nr 1 i członków koła regionalnego działającego w POPP w Pszczynie. Sztukę wyreżyserowała Mirella Korczyk-Kaczmarek, a za opracowanie muzyczne odpowiadają: Olga Flisiak - skrzypce, Natalia Goleniowska - trąbka, Zosia Kowol – flet (mieszkanka Piasku), Mikołaj Kaczmarek - fortepian.

Wszystkim naszym Wolontariuszom serdecznie dziękujemy za bezinteresowną działalność oraz życzymy dużo zdrowia, szczęścia i radości w życiu, którą tak chętnie dzielicie się z innymi. Niech wolontariat będzie źródłem Waszej wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność i uśmiech tych, którym poświęcacie swój czas, niech motywuje Was do dalszego działania na polu wolontarystycznym. Za dobre serce, gotowość, oddanie, chęci i wolę służenia innym w każdej sytuacji, bez względu na okoliczności wszystkim Wolontariuszom związanym z naszym Sołectwem w podziękowaniu za Waszą pracę i ofiarność najlepsze życzenia pomyślności i wytrwałości składają Sołtys wraz z Radą Sołecką w Piasku.

fot. Natalia Modrzewska

 

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj