Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 26 Luty 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Ewa Pala - nowa twarz w naszej bibliotece

ewa palaKońcem lipca tego roku dobrze znana wszystkim mieszkańcom Pani Halina Kędzior odeszła na zasłużoną emeryturę. Na jej miejsce przyszła zupełnie nowa osoba – Ewa Pala.  Pozwólcie, że  sama przedstawię się wszystkim Czytelnikom i Mieszkańcom.

 

 

 

Jestem absolwentką Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Swoją przygodę z bibliotekami rozpoczęłam już 9 lat temu, pracując w bibliotekach szkolnych i publicznych powiatu pszczyńskiego. Od 2013 roku jestem pracownicą Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie. Można było mnie spotkać w Wypożyczalni lub Czytelni na ulicy Piastowskiej do lipca tego roku.

ewa pala 1Swoje działania ukierunkowuję według motta jednej z bibliotecznych akcji – „Spotkajmy się w Bibliotece na KAWIE”. To nie tylko dosłownie napój, ale rozwijając akronim – Kultura, Animacja, Wiedza, Informacja i Edukacja. Stąd prowadzę zajęcia z przysposobienia czytelniczego wprowadzając młodych czytelników w niesamowity świat książek, edukuję młodzież i dorosłych z bezpiecznego korzystania z Internetu oraz w miarę możliwości, pod swoim okiem uczę osoby dorosłe podstaw obsługi komputera i Internetu a głodnych wyzwań rękodzielniczych zapraszam na warsztaty artystyczne.
Interesuję się ponadto lokalną historią, kulturą i zwyczajami. Jestem chętna na organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi, warsztatów bądź innych wydarzeń, które pozwolą ocalić od zapomnienia nasze skarby przeszłości.
Inspiracje do działań nabywam nie tylko poprzez pracę z czytelnikiem i współpracę z różnymi instytucjami na czele ze szkołami i przedszkolami ale również poprzez liczne szkolenia i wymiany międzynarodowe. Dzięki dotychczasowym działaniom miałam możliwość uczestniczenia w Międzynarodowej Akademii Młodych Bibliotekarzy na Łotwie oraz jestem 1 z 60 stypendystów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki otrzymanym funduszom brałam udział w 2017 roku w Światowym Kongresie Bibliotek i Informacji Międzynarodowej Federacji Bibliotekarskich Stowarzyszeń i Instytucji IFLA - International Federation of Library Associations and Institutions, który odbył się we Wrocławiu. Na kongres przyjechało wówczas ponad 3 tys. Bibliotekarzy z całego świata.
Oprócz codziennych bibliotekarskich obowiązków, chcę różnymi sposobami zachęcić do kontaktu z książką, by lektura była przyjemnością bez względu na wiek. Zapraszam do odwiedzin profilu na Facebooku Biblioteka Piasek i odwiedzin na żywo. Chętnie nawiążę kontakt z pasjonatami i hobbystami, którzy również chcieliby podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. Mam spore pole do popisu i bardzo dobre zaplecze do działania uzyskane m. in. dzięki funduszom z Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego.


Lubię to co robię. Satysfakcję przynosi mi zarówno wprowadzanie w świat lektur młodych, niedoświadczonych czytelników jak i osoby, które pochłonęły już góry książek i ciągle szukają nowych treści oraz znajdowanie sposobów na zaproszenie w progów biblioteki osoby, które z różnych względów dotąd omijały tą instytucję bądź nawet nie wiedziały o jej istnieniu.
Moja poprzedniczka – pani Halina szczyciła się bardzo wysokim poziomem czytelnictwa i szeroką współpracą ze społecznością lokalną. Mam nadzieję, że mimo braku umiejętności gry na akordeonie, uda mi się choć w części zachować tak dobre kontakty z mieszkańcami.

Z bibliotekarskim pozdrowieniem – Ewa Pala

ewa pala 2

 

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj