Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 12 Lipiec 2020    |    Imieniny: Jan, Wera, Brunon

Zespół Pioskowianie z Brennej wrócił z III miejscem

pioskowianieDnia 5-6 lipca w Brennej w amfiteatrze odbył się Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych. Miały miejsce konkursowe prezentacje grup śpiewaczych, kapel i zespołów regionalnych działających na wsiach w województwie śląskim. Impreza z wielkimi tradycjami, mająca wielu sympatyków zarówno wśród uczestników, jak i widzów. Organizatorami imprezy byli Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej i samorząd Gminy Brenna.
W przeglądzie uczestniczył również nasz lokalny Zespół Pioskowianie, który w kategorii zespołów artystycznie opracowanych ex aequo z Zespołem Regionalnym Pieśni i Tańca Ziemia Rajczańska im. Bronisława Zaremby z Rajczy zajął III miejsce.
Jury oceniło 63 prezentacje, w tym: 9 zespołów regionalnych, 8 kapel, 5 duetów śpiewaczych, 14 zespołów śpiewaczych występujących a cappella oraz 27 zespołów śpiewaczych z akompaniamentem.

Zespołowi Pioskowianie pod kierownictwem Pana Augustyna Wybrańczyka gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Sołtys
Barbara Psik

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj