Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 28 Październik 2021    |    Imieniny: Judyty, Szymona, Tadeusza

Historia Chóru Klema

Chór Klema powstał we wrześniu 2005 roku przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku, z inicjatywy pierwszego dyrygenta, księdza Andrzeja Biskupa. Od września 2007 roku funkcję dyrygenta objęła nasza chórzystka – Liliana Tyc. W tym samym roku dokonaliśmy zgłoszenia do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oddziału Śląskiego w Katowicach pod nazwą „Klema”, co z języka greckiego oznacza „Winna Latorośl”. Członkami chóru są mieszkańcy Piasku – po prostu sympatycy muzyki i śpiewu, w tym uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum, a także studenci. Niejednokrotnie w działalność naszego chóru zaangażowane są całe rodziny. W ciągu kilku lat istnienia zdołaliśmy opracować szeroki repertuar z zakresu muzyki religijnej, między innymi utwory wybitnych kompozytorów takich jak: W.A. Mozart, J.S.Bach, G.F.Haendel. Szczególne miejsce w repertuarze chóru zajmują utwory naszego zaprzyjaźnionego krakowskiego kompozytora, Piotra Pałki. Początkowo chór występował głównie podczas ważnych uroczystości kościelnych. Z czasem jednak, grono słuchaczy poszerzało się i dziś chór może poszczycić się organizacją koncertów nie tylko w naszej Parafii, lecz również w innych miejscowościach naszego regionu. Jesteśmy organizatorami warsztatów muzyczno- liturgicznych, współpracujemy z innymi chórami, muzykami i artystami.

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj