Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 4 Sierpień 2021    |    Imieniny: Dominika, Jan, Protazy

Artykuły

Remont torów i peronu - czekają nas spore utrudnienia

Rozpoczął się remont torowiska i związana z tym przebudowa peronu pierwszego przy dworcu w Piasku. Utrudnienia w ruchu samochodowym na przejazdach w naszej miejscowości potrwają do grudnia.
Na odcinku Kobiór - Pszczyna rozpoczęły się prace remontowe na torze nr 2 (kierunkowo Bielsko-Biała-Katowice). Przejazd kolejowy przy ul. Leśnej 15 maja został zdemontowany i będzie nieprzejezdny co najmniej do 15 lipca. Zakończyło się tzw. oczyszczanie tłucznia na odcinku w naszej miejscowości.
W związku z tym, że maszyny nie mieszczą się w peronach, peron 1 na stacji w Piasku został zdemontowany. Od 25 maja rozpoczną się prace ziemne przy wzmacnianiu podtorza warstwą niesortu. W Piasku maszyna wykonująca te roboty pojawi się ok. 20 czerwca. Od tego momentu zdemontowane i nieprzejezdne będą przejazdy przy dworcu PKP oraz na ul. Powstańców Śląskich.


Objazd dla przejazdu przy dworcu PKP dla pojazdów o wysokości poniżej 3 m oraz DMC do 2,5 t wyznaczono ul. Katowicką, ul. Szkolną i al. Dębową. Dla pojazdów wyższych niż 3 m oraz DMC ponad 2,5 tony objazd prowadzi przez Czarków do DW nr 935 i DK 1 do skrzyżowania z ul. Studzienicką w Piasku. Objazd dla przejazdu przy ul. Powstańców Śląskich prowadzi ul. Myśliwską i ul. Katowicką.
Wszystkie przejazdy będą wyremontowane. Płyty przejazdowe zostaną jednak wymienione do połowy grudnia, podczas remontu toru nr 1 w stronę Bielska-Białej. Ten remont ma planowo ma się rozpocząć około 10 września. Wykonawca zapowiada, że powtórne zamknięcie przejazdów nastąpi około 20 listopada i potrwa do połowy grudnia.
Dodatkowo przypominamy również o remoncie 500-metrowego odcinka ulicy Słowackiego, który powinien rozpocząć się na dniach. Prosimy pamiętać o objazdach, które poprowadzą od dworca ulicą Sucharskiego do zjazdu na ul. Słowackiego w okolicach tzw. „czarkowskiej górki”.

W związku z remontami i objazdami prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się po naszej miejscowości w czasie prowadzenia prac.

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj