Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 14 Sierpień 2020    |    Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Gospodynie z Piasku na III Powiatowym Konkursie Kulinarnym „Tradycje i kulinaria Ziemi Pszczyńskiej".

kgw-w-woli-111 października Wola była kulinarną stolicą powiatu pszczyńskiego! W tamtejszym Domu Kultury odbył się III Powiatowy Konkurs Kulinarny „Tradycje i kulinaria Ziemi Pszczyńskiej". Kapusta pod różnymi postaciami, a także wyroby ze spiżarni śląskiej gospodyni była głównym tematem konkursu. W konkursie wśród siedmiu zespołów ze wszystkich gmin powiatu pszczyńskiego było KGW z Piasku. Na naszym pięknie udekorowanym stole było można spróbować : pierogi z grzybami i kapustą kiszoną, kapuśniaczki, bułki z jabłkami, kołocz z śliwkami, ciaper kapusta, mięso w słojach, sałatka z ogórków, pikle, swojskie wędliny, papryka konserwowa, ogórki konserwowe, chleb z smalcem. 

 

 

Gospodynie zdobyły wyróżnienie i otrzymały  warnik do wody. Zarząd KGW dziękuje członkom, którzy zaangażowali się w przygotowanie konkursu.

Małgorzata Anderko 
Przewodnicząca Zespołu Regionalnego Pioskowianie i KGW w Piasku 

Więcej na temat konkursu na stronie miedzna.pl

Foto. P. Komraus, pszczynska.pl

kgw-w-woli-1

kgw-w-woli

 

11 października Wola była kulinarną stolicą powiatu pszczyńskiego! W tamtejszym Domu Kultury odbył się III Powiatowy Konkurs Kulinarny „Tradycje i kulinaria Ziemi Pszczyńskiej". Kapusta pod różnymi postaciami, a także wyroby ze spiżarni śląskiej gospodyni była głównym tematem konkursu. W konkursie wśród siedmiu zespołów ze wszystkich gmin powiatu pszczyńskiego było KGW z Piasku. Na naszym pięknie udekorowanym stole było można spróbować : pierogi z grzybami i kapustą kiszoną, kapuśniaczki, bułki z jabłkami, kołocz z śliwkami, ciaper kapusta, mięso w słojach, sałatka z ogórków, pikle, swojskie wędliny, papryka konserwowa, ogórki konserwowe, chleb z smalcem. Gospodynie zdobyły wyróżnienie
 i otrzymały  warnik do wody. Zarząd KGW dziękuje członkom, którzy zaangażowali się w przygotowanie konkursu.

Małgorzata Anderko

                      Przewodnicząca Zespołu Regionalnego Pioskowianie i KGW w Piasku

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj