Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 10 Lipiec 2020    |    Imieniny: Amelia, Filip, Witalis

KONTROLA OSADNIKÓW

W związku z kontrolami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Srodowiska w Katowicach, Urząd Miejski w Pszczynie przypomina o obowiązku regularnego wywozu ścieków z przydomowych osadników i szamb

INFORMUJEMY

Od września br. upoważnieni pracownicy Urzędu Miejskiego i Straży Miej sklej będą sprawdzać, czy każdy posiadacz zbiornika (musi być to zbiornik szczelny) posiada potwierdzenie wywozu nieczystości (rachunek lub faktura od uprawnionego podmiotu).

Prawidłowa indywidualna gospodarka ściekowa polega na podłączeniu kanalizacji wewnętrznej domu do szczelnego zbiornika bezodpływowego (tzw. szamba) lub do oczyszczalni przydomowej.

Właściciele nieruchomości są zobligowani do zawarcia umowy zJirmami uprawnionymi do wywozu ścieków. Przypominamy o zakazie wywozu nieczystości płynnych (szamba) we własnym zakresie. Zakaz dotyczy zarówno samodzielnego wydobywania jak i wywozu nieczystości oraz używania w tym celu własnych maszyn rolniczych bez wymaganego zezwolenia.

Zabronione jest również wylewanie nieczystości na własne pole !!!

Jedynym miejscem, gdzie powinny znaleźć się ścieki z szamb jest oczyszczalnia ścieków

 

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj