Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 5 Lipiec 2020    |    Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

CO NOWEGO? – KOLEJNE TYGODNIE W NASZEJ SZKOLE

Na zdrowie!

7 listopada uczniowie klasy I c oraz II b świętowali Dzień Zdrowego Śniadania. Inicjatywa polegała na zjedzenia wspólnego, najważniejszego posiłku w ciągu dnia – śniadania, które składało się z warzyw, owoców oraz różnego rodzaju bakalii. Także w świetlicy obchodzono Kanapkowe Dni. Po takich śniadaniach nie straszne żadne klasówki!

 

 

 

Sukcesy sportowe

Wiktoria Staroń z klasy 6 b zdobyła srebrny medal w tenisie stołowym 
w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Uczniowskich Klubów Sportowych. Zawody odbywały się 8-9 listopada w Pszowie. To nie jedyny triumf Wiktorii. Wspólnie z Kingą Krawczyk dziewczyny uplasowały się na drugiej pozycji
w Drużynowych Mistrzostwach Śląska.  Uczennice wystąpiły w barwach ULKTS Pszczyna. Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów!

Patriotycznie i wychowawczo

14 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie wszystkich klas, ubrani w odświętne stroje, uczestniczyli w inscenizacji przygotowanej przez uczniów klasy IV b. Oprawę muzyczną przygotowała pani Joanna Kukla wraz z uczniami klasy V b i VI a. Obecni na uroczystości dowiedzieli się, jak ciężko doświadczony został nasz kraj oraz jak długo Polacy czekali na powrót ojczyzny na mapy świata.

Po raz pierwszy w Polsce 20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym dniu w klasach odbyły się zajęcia wychowawcze na ten temat.
Z tej okazji Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka przygotowali dla dzieci i dorosłych plakaty, filmiki i list. Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami na stronie internetowej naszego zespołu

Dzień 21 listopada, tak jak w roku ubiegłym, obchodziliśmy jako Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie mogli napisać pozdrowienia lub coś miłego dla swoich kolegów, koleżanek, nauczycieli itd. Wszystkie dedykacje zostały umieszczone na specjalnie przygotowanym drzewku. To był naprawdę miły dzień!

Na Śląsku po śląsku

We wtorek 18 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach Zdroju odbył się XVII Międzygminny Konkurs Gwarowy  „Pogodejmy po naszymu”.
W konkursie wzięło udział 29 uczniów klas II i III ze szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy II b Natan Klimek 
i uczennica klasy III a Magdalena Szuster, którzy zdobyli wyróżnienie III stopnia. Brawa dla naszych specjalistów od ślosnkij godki!

Ciekawostki

W klasie I a 13 listopada odbyła się ciekawa lekcja matematyki – na podwórku szkolnym. Do mierzenia odległości uczniowie nie używali linijek ani popularnych miar, ale kroki. Było wiele śmiechu, ale też wiedzy przedstawionej w interesujący sposób.

Mariola Jaworska

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj