Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 5 Lipiec 2020    |    Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena

Podziękowanie za zaangażowanie w głosowaniu na projekty z Piasku.

Szanowni Państwo
Pragnę podziękować wszystkim, którzy podjęli się społecznego „wyzwania” oraz za zaangażowanie wniesione w głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego z naszego sołectwa.
To dzięki Państwa poparciu zostaną wpisane do budżetu gminy a jednocześnie zrealizowane w 2015 roku trzy projekty kulturalno-społeczne, które wedle kolejności głosowania zajęły 2, 4 i 5 miejsce.


1. Zakup nowych książek, sprzętu multimedialnego oraz wyposażenie w nowe meble dla biblioteki publicznej w Piasku. Oddanych zostało 1960 głosów.
2. Organizacja półkolonii dla dzieci sołectwa Piasek. Oddanych zostało 1769 głosów.
3. Organizacja "Dni Piasku" - Piasek ul. Katowicka 63, teren wokół Ośrodka Kultury "Kaniówka", Ochotniczej Straży Pożarnej, obiektu Orlik. Oddanych zostało 1600 głosów.
Choć nasze inicjatywy projektów inwestycyjnych nie znalazły się pośród tych, które wygrały to jednak liczba głosów które otrzymaliśmy – aż 2511 i 2264 - ucieszyła nas niezmiernie, bo widzą nasz problem nie tylko mieszkańcy naszego sołectwa! Niestety ilość ta była niewystarczająca do zwycięstwa gdyż zabrakło nam ok 43 głosów.
Dziękuję Radzie Sołeckiej, Radzie Rodziców, Dyrekcji ZSP 10, rodzicom, uczniom oraz grupie osób zaangażowanych w zbieranie głosów. Szczególnie gorące podziękowania kieruję do wszystkich 2511 osób, które zagłosowały na nasze projekty. Zebrana ilość głosów świadczy o tym, że zadania kulturalno-społeczne naszego sołectwa wpisane do projektu budżetu obywatelskiego nie są Państwu obojętne jak również te inwestycyjne którym do realizacji zabrakło tak niewiele.
Jeszcze raz dziękuję za obywatelską aktywność i ogólną mobilizację.

Sołtys
Barbara Psik

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj