Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 4 Sierpień 2021    |    Imieniny: Dominika, Jan, Protazy

Protest przeciw masztowi telefonii komórkowej w Piasku

Stowarzyszenie Przeciwko Skażeniom „ Czysta Pszczyna” informuje, że w Piasku przy ulicy Szkolnej rozpoczęto budowę stacji bazowej telefonii komórkowej Play. Jest to już trzeci nadajnik telefonii komórkowej o dużej mocy w tej okolicy obok stacji przy ul. Myśliwskiej oraz Żeglarskiej, przy czym wszystkie zlokalizowane są w niedużej odległości od siebie i nigdzie na terenie Gminy Pszczyna i sołectw wchodzących w jej skład nie ma podobnego zagęszczenia tego typu obiektów.

Budowa stacji w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych ogranicza koszty operatora telefonii komórkowej związane ze wznoszeniem obiektu, ale jednocześnie naraża mieszkańców na negatywne skutki związane z oddziaływaniem pola elektromagnetycznego, przy czym z uwagi na już istniejące nadajniki następuje zjawisko tzw. kumulacji pól elektromagnetycznych szczególnie niekorzystnych dla zdrowia.

Badania przeprowadzone w wielu krajach, o szczególnie szerokim zakresie w Brazylii potwierdziły, że osoby mieszkające w sąsiedztwie stacji ( do 200 metrów, i do 300 metrów w zależności od mocy nadajnika ) w większym stopniu niż inne cierpią na bezsenność, ogólne osłabienie, choroby układu immunologicznego i hormonalnego, nowotwory. Zainteresowani tematem mogą więcej o wynikach badań przeczytać na stronach internetowych Stowarzyszenia Przeciwko Elektroskażeniom „ Prawo do Życia”

Wszystkie osoby nie wyrażające zgody na budowę obiektu proszone są o składanie podpisów na liście, która zostanie złożona wraz z protestem w sprawie budowy obiektu w Starostwie Powiatowym w Pszczynie i wnioskiem o odmowę lokalizacji podobnych obiektów na tym terenie w przyszłości.

Podpisy zbierane będą do dnia 24 sierpnia br. a o tym, że warto protestować przekonuje przykład mieszkańców ul. Zbożowej w Pszczynie, którzy po protestach uzyskali zapewnienie Starosty Pszczyńskiego o wznowieniu postępowania w sprawie budowy stacji bazowej która powstała przy ich ulicy.

Podpisy można jeszcze złożyć w Kościele w najbliższą niedziele po każdej mszy św. 

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj