Dawniej piasek.one.pl

Dzisiaj jest: 12 Lipiec 2020    |    Imieniny: Jan, Wera, Brunon

Odprowadzą wodę z Orlika w Piasku

Skończą się problemy z wodą na boisku „Orlik” w Piasku. Z ulga odetchną mieszkańcy posesji zlokalizowanych bezpośrednio przy boisku piłkarskim, którzy nie raz zostali już podtopieni. Zadowolona jest także Krystyna Fuławka, prezes Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie, która w sąsiedztwie nadzoruje budowę Domu Kulejących Aniołów.

We wtorek 8 kwietnia w gabinecie burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola przedstawicielki Firmy Projektowo-Budowlanej „Pion” z Lubenia podpisały umowę na odwodnienie terenu wokół boiska „Orlik” w Piasku.
Boisko Orlik zostało wybudowane i przekazane do użytkowania w
listopadzie 2011roku. Niestety w związku z tym, że grunty wokół boiska zalewane są spływającymi wodami z powierzchni boiska a także z terenów położonych wyżej, tworzą się obniżenia terenu tworząc nieckę bezodpływową. W celu odwodnienia terenów wokół boiska Orlik w Piasku zaprojektowana została sieć kanalizacji deszczowej. Wody deszczowe odprowadzane zostaną do cieku wodnego „Dokawa”.

 http://www.pszczyna.pl/

 

Kilka słów o stronie

Witamy na stronie miejscowości Piasek.

Strona działa od 6 grudnia 1999 roku i przez ten okres miała różne formy, różne adresy, rożne konstrukcje. Na początku była to prosta strona napisana w windowsowskim notatniku, a obecnie jest zarządzana przez najnowszy system zarządzania treścią CMS Joomla 2.5.x

Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu i tworzeniu strony miejscowości Piasek.

 

Zaloguj